Kara Para Aklamayı Önleme Politikası


Hem Şirket hem de Müşteri Anti Paraya tabidir Dünya çapında ve yerel olarak geçerli olan aklama yasaları ve düzenlemeleri. Müşteri aşağıdakilerin farkında olmalı ve beyan etmelidir:

Şirketin web sitesi ve hizmetlerinin kullanımı, herhangi bir suç faaliyeti için değil, yalnızca yürürlükteki yasalara uygun olarak yapılacaktır. Müşteriden gelen veya Müşteriye yapılan tüm para işlemleri AML yasaları ve yönetmeliklerine uygun olacak ve Müşterinin Şirkete aktardığı fonlar herhangi bir suç veya diğer yasa dışı faaliyetlerden kaynaklanmayacaktır. Müşteri, kendisi hakkında doğru ve güncel bilgiler sağlamakla, Şirketin Müşteriden para alırken ve aktarırken Müşterinin kimliğini tespit etmesini sağlamakla yükümlüdür. Şirket tarafından Müşteriye herhangi bir fonun geri ödenmesi, Şirket kendi takdirine bağlı olarak fonları Müşterinin farklı bir hesabına iade etmeye karar vermedikçe, aynı para biriminde ve fonların orijinal olarak aktarıldığı aynı hesaba / kredi kartına yapılacaktır.

KARA PARANIN AKLANMASININ ÖNLENMESİ

asoline.net kara para aklamaya müsamaha göstermez ve kara para aklayıcılarla mücadeleyi destekler.

Şirket, insanları kara para aklamaktan caydırmak için yürürlükte olan politikalara sahiptir. Bu politikalar şunları içerir:

Müşterilerin geçerli bir kimlik kanıtına sahip olmalarını sağlamak, kimlik bilgilerinin kayıtlarını tutmak,isimlerini bilinen veya şüphelenilen teröristler listesine göre kontrol ederek müşterilerin bilinmeyen veya şüpheli terörist olmadıklarını belirlemek, müşterileri, sağladıkları bilgilerin kimliklerini doğrulamak için kullanılabileceği konusunda bilgilendirmek, müşterilerini yakından takip ederek kimliklerini doğrulamak için kullanılabilir.Para işlemleri Nakit, havale, üçüncü şahıs işlemleri,döviz büroları transferleri veya Western Union transferlerini kabul etmemek.

Kara para aklama, yasadışı/suçlu bir faaliyetten elde edilen fonlar, finansal sistem üzerinden, fonların meşru kaynaklardan geldiği izlenimi verecek şekilde hareket ettirildiğinde meydana gelir.

Kara Para Aklama genellikle üç aşamayı takip eder:

Öncelikle, nakit veya nakit benzerleri ikinci olarak finansal sisteme yerleştirilir. Paranın kaynağını gizlemek için tasarlanmış bir dizi finansal işlemle (örneğin, finansal risk taşıyan veya hiç olmayan işlemlerin yürütülmesi veya hesap bakiyelerinin başka hesaplara aktarılması) ve son olarak, fonların meşru kaynaklardan gelmiş gibi görünmesi için ekonomiye yeniden dahil edilir.(örneğin kapanış). Vadeli işlem hesabı ve paranın bir banka hesabına aktarılması).

Alım satım hesapları, yasa dışı fonları aklamak veya fonların gerçek sahibini gizlemek için kullanılabilecek bir araçtır. Özellikle, fonların kaynağını gizlemeye yardımcı olan finansal işlemleri yürütmek için bir ticaret hesabı kullanılabilir.

asoline.net önleyici bir önlem olarak para çekme işlemlerini orijinal havale kaynağına geri yönlendirir.

Uluslararası Kara Para Aklamayı Önleme, finansal hizmet kurumlarının bir müşteri hesabında meydana gelebilecek potansiyel kara para aklama suistimallerinin farkında olmasını ve olası şüpheli etkinlikleri caydırmak, tespit etmek ve bildirmek için bir uyum programı uygulamasını gerektirir.

HESABINIZI DOĞRULAMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ BELGELER GEREKLİDİR.

A. DEVLET TARAFINDAN VERİLEN KİMLİK NUMARASI
Geçerli bir Devlet tarafından verilmiş Fotoğraflı Kimliğin renkli kopyası Kabul edilen Fotoğraflı Kimlik örnekleri: Sürücü Belgesi/ Ulusal Kimlik Kartı/ Pasaport. Son kullanma tarihi geçerli olmalıdır. Tam ad, kimlik numarası, fotoğraf ve son kullanma tarihi dahil olmak üzere tüm belge yüklenen kopyada bulunmalıdır.

B. ADRES KANITI
Su/Elektrik/Gaz/İnternet/Sabit Telefon faturası gibi yasal adresinize gönderilen talep/makbuz veya yakın zamanda düzenlenmiş bir banka ekstresi. Onaylanması için, faturanın/banka ekstresinin ibraz tarihinden itibaren son 6 ay içinde düzenlenmiş olması gerekir. Tam adınız, adresiniz, veriliş tarihiniz ve kamu hizmeti şirketi logosu dahil olmak üzere tüm belge yüklenen kopyada bulunmalıdır.

C. KREDİ KARTI
Hesaba para yatırmak için bir Kredi Kartı kullanılmışsa, Kartın ön ve arka renkli kopyalarını isteriz.

Yüklenen herhangi bir dosya için lütfen aşağıdaki yönergeleri izleyin:

Kartın tamamı dört köşeyi de gösterecek şekilde görünür olmalıdır. CC ön kartın ilk 6 ve son 4 hanesini, Kart Sahibinin adını ve son kullanma tarihini göstermelidir (Lütfen ortadaki 6 haneyi kapatın). CC arka imzayı göstermek zorundadır (kartın ortadaki 6 hanesinin gizlendiğinden emin olun, çünkü bazen kartın arkasından okunabilir ve imza görünür olur). Belirsiz, kesik veya gerekli detayların eksik olduğu (İmzasız ARKA nüsha, zorunlu detayları olmayan ÖN nüsha) nüshalar onaylanmayacaktır.Lütfen, hesabınıza para yatırmak için kullanılan birden fazla kart olması durumunda,asoline.net her hesap için bir kopya talep edecektir.

Para yatırma yöntemine bağlı olarak şirket, uygun müşteri doğrulamasını sağlamak için ek belgeler talep etme hakkını saklı tutar.

Aşağıdaki biçimleri kabul ediyoruz: jpg, jpeg, png, gif, pdf ve doc. Belgeleri web sitemiz üzerinden (giriş yapmanızı gerektirir) veya aşağıdaki durumlarda uyumluluk departmanımıza e-posta ile gönderebilirsiniz: [email protected] Sıkıştırılmış formatları veya bağlantıları kabul etmiyoruz. Lütfen belgelerin açık ve okunaklı olduğundan emin olun.

Gönderim sırasında, hesabın doğrulanıp doğrulanmadığını belirten bir e-posta alacaksınız. Daha fazla faturalandırma prosedürü uygulamak için ek belgeler geçerli olabilir, ayrıntılar için lütfen Müşteri Desteği ile iletişime geçin.

İyi Günler« Geri Git